Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Tak działa koło informatyczne w naszej szkole

Minął kolejny rok (kalendarzowy). Czas więc na pochwalenie się niemałym dorobkiem szkolnego koła informatycznego. Nawet w dobie pandemii spotykaliśmy się. Czasami online, czasami w szkole, z zachowaniem norm sanitarnych (maseczki, dezynfekcja, dystans). Sporo udało się zrobić. Dzięki Radzie Rodziców oraz pani dyrektor Renacie Begierskiej koło wzbogaciło się o drony, drukarkę 3D oraz roboty. Zajęcia odbywały się w miarę regularnie. Największą popularnością cieszy się robotyka i pilotowanie dronów.

Od kilku lat aktywnie uczestniczymy we wszystkich edycjach miejskiego projektu „Zostańcie z nami”, którego elementem (do ubiegłego roku) była Liga Niezwykłych Umysłów. O sukcesach naszych uczniów świadczą liczne zwycięstwa we wszystkich jego edycjach. Pomimo faktu, że LNU nie jest już częścią projektu „Zostańcie z nami”, my jako jedyna szkoła w Świdnicy nie zrezygnowaliśmy z ogólnopolskiej rywalizacji. Dzięki zaangażowaniu opiekuna Koła informatycznego – p. Krzysztofa Marszałka, miniony rok również był bardzo owocny. Bezkonkurencyjność naszych uczniów pozwoliła na dalszy udział w rywalizacji LNU. Nasza szkoła nadal zajmuje drugie miejsce w kategorii „Ilość punktów na aktywnego ucznia”. Gratulacje!

Skrót działań Koła informatycznego można zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Zapraszamy!

LNU

DRONY

Wydruki 3D

Dla tych co chcą wiedzieć więcej…

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content