Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Pomagamy Nadii Klimczak odzyskać zdrowie

            Nadia urodziła się z obustronnym głębokim niedosłuchem zmysłowo-nerwowym uwarunkowanym genetycznie. Przeszła dwie operacje wszczepienia implantu ślimakowego do pnia mózgu. Niestety pięć lat po wszczepie pojawiły się komplikacje. U Nadii pojawiają się regularnie krwiaki, które trzeba usuwać w trybie natychmiastowym (12 nawrotów). Nadia jest pod stała opieką Światowego centrum słuchu w Kajetanach,oraz logopedy i surdologopedy. Systematyczne zajęcia z terapeutą są nadal kluczem do poprawy rozumienia mowy. Pomimo wielu ograniczeń Nadia z uśmiechem patrzy w przyszłość… – napisała mama Nadii pani Justyna Klimczak.

            W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 Szkolne Koło Wolontariatu wspierało Nadię Klimczak z klasy 5b. Wolontariusze wraz z opiekunem, panią Agatą Czarnecką, przygotowali w kwietniu Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód w wysokości 432 złotych i 50 groszy został przeznaczony na wsparcie dla Nadii. Warto wiedzieć, że mimo wielu zajęć i trudności Nadia znajduje czas na uczestniczenie w działaniach wolontariatu i pracach Kółka Rękodzielniczego. W tym roku na kiermaszu można było kupić kartki świąteczne, filcowe kurki i jajka oraz stroiki w koszyczkach i pudełkach.

            Aby wesprzeć Nadię, w maju pracowite artystki z koła i  wolontariuszki przygotowały kartki z okazji  Dnia Matki. Ze sprzedaży laurek uzyskaliśmy kwotę 104 złotych i 50 groszy.

W ten sposób zasililiśmy konto Fundacji „Zdążyć z Pomocą” kwotą 537 złotych, która zostanie przekazana rodzinie na leczenie i rehabilitację Nadii.

            Wszystkim, którzy wsparli nasze działania serdecznie dziękujemy.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content