Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Pierwszy Bal Wszystkich Świętych

W dniu 16 listopada 2018 w holu naszej szkoły odbył się pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Spotkanie było nawiązaniem do święta naszych patronów (Dzień Wszystkich Świętych), w wielu przypadkach ludzi świętych, oraz do obchodów święta życzliwości. Bal był radosną inicjatywą grupy nauczycieli naszej szkoły. Aby bal mógł się odbyć wsparcia udzieliły nam takie życzliwe osoby jak: ksiądz Tomasz Czubak, proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętego Ducha w Świdnicy fundując nagrody i słodkości dla uczestników, pani Renata Begierska, dyrektor naszej szkoły udostępniając nam szkolny hall i salę lekcyjną, rodzice uczniów piekąc pyszne ciasta oraz obsługa naszej szkoły pomagając w organizacji i sprzątaniu. W balu uczestniczyło około 25 dzieci  z różnych klas.

            Bal rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewania piosenki „Taki mały, taki duży może świętym być”. W trakcie imprezy wokalnego i instrumentalnego wsparcia udzielała nam pani Magdalena Szczepańska wraz z uczennicami ze starszych klas oraz pan Stanisław Kaźmierowski. Pląsy poprowadziły panie Anna Sochocka i Katarzyna Moś. Pani Jolanta Kamińska śpiewająco odczytała listę szlachetnych uczynków i życzliwych zachowań naszych uczestników. Potem na scenę kolejno poproszeni zostali uczniowie i nauczyciele,którzy opowiadali o swoich patronach lub świętych za których się przebrali. Uczestnicy musieli odgadnąć o kim była mowa. Niektóre zagadki były trudne, inne odgadywaliśmy prawie od razu np. opis świętego Piotra czy świętej Teresy. W konkursie na najlepsze przebranie zwyciężył … święty Mikołaj. W trakcie zabawy odbywały się różnego rodzaju konkursy wiedzy o świętych i znanych patronach, rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki przygotowane przez panią Agatę Czarnecką w specjalnej prezentacji multimedialnej. Ksiądz Krzysztof Frącek, pani Katarzyna Rębilas oraz pozostali dorośli  pomagali dzieciakom znaleźć rozwiązania łamigłówek. W przerwach między zabawami częstowaliśmy się ciastem, napojami i słodyczami oraz robiliśmy zabawne zdjęcia. Na koniec zabawy każdy uczestnik otrzymał nagrody i słodkości. W radosnych nastrojach zakończyliśmy bal umawiając się na przyszły rok.

Agata Czarnecka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content