Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Narodowe Święto Niepodległości

Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Społeczność szkolna SP1 uczciła ten dzień uroczystym apelem. W części oficjalnej uczniowie odśpiewali hymn państwowy i wysłuchali rysu historycznego o początkach niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

W drugiej części uroczystości klasy reprezentowały piosenki patriotyczno – żołnierskie oraz odpowiadały  na pytania konkursowe związane z początkami państwowości Polski. Głos zabrała wicedyrektor szkoły Kamila Lenda, która podkreśliła znaczenie historii, wolności  i niepodległości jako wartości istniejących w barwach narodowych.

Organizatorzy:

Barbara Bera, Jolanta Lipińska, Adam Miszkuro

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content