Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Kolejny sukces Adama

Adam Chodyniecki znany jest z wielu talentów. Jednym z nich jest układanie kostki Rubika. Adam nie ogranicza się tylko do klasycznej kostki 3x3x3. Zajmuje się wszelkimi rodzajami łamigłówek opartych na idei Rubika. Ma w tej dziedzinie wiele osiągnięć.

Wielkim sukcesem był udział Adama w „Poznań Fanatic Cube” który odbył się 09 września br. w Poznaniu. Adam w konkurencji skewb wszedł do finału razem z mistrzami świata, rekordzistami i w finale zajął wysokie 6 miejsce, co jest dla niego wielkim sukcesem, zauważonym i docenionym przez organizatorów. Ze ust organizatorów, ze sceny padły bardzo miłe słowa uznania osiągnięć Adama, a także przekonanie, że „o tym młodym zawodniku z pewnością jeszcze usłyszymy”.

Podobnie wielki sukces Adam odniósł zajmując  pierwsze miejsce w układaniu tradycyjnej kostki 3x3x3 w kategorii wiekowej do 12 lat. (W konkurencji, w której startują wszyscy zawodnicy bez względu na wiek wprowadzono dodatkowo tym razem kategorię wiekową), za co został uhonorowany oficjalnym dyplomem WCA.

Również w układaniu kostki 2x2x2 Adamowi poszło świetnie, nie ma tam podziału na kategorie wiekowe, liczy się tylko klasyfikacja generalna, w której Adam także śmiało może konkurować z rekordzistami świata.

Tym samym Adam bardzo awansował w oficjalnej międzynarodowej klasyfikacji WCA, pobijając swoje oficjalne rekordy życiowe aż 8-krotnie (dwukrotnie średnia w ułożeniach 3x3x3, raz najlepsze ułożenie 3x3x3, dwukrotnie  średnia w ułożeniach 2x2x2, dwukrotnie najlepsze ułożenie tej kostki, średnia ułożeń w skewb’ie). Bardzo nas cieszy, że Adam jest doceniany w środowisku speedcuberów.

Adam posiada własny kanał na YouTube.com

https://www.youtube.com/channel/UCde-XgMmrXuPTgnAfhly_Sw

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content