Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Już za nami kolejna, bo już XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

21 marca 2019r. to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również dzień, dzień, w którym odbyła się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 81 uczniów naszej szkoły. w tym:

  • w kat. ŻACZEK (klasy II) – 14 uczniów

Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów; maksymalnie może więc uzyskać 105 punktów.

  • w kat. MALUCH  – 6 uczniów z klasy III i 21 uczniów z klasy IV

Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty; maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów.

  • w kat. BENIAMIN –  12 uczniów z klasy V i 8 uczniów z klasy VI
  • w kat. KADET – 11 uczniów z klasy VII i 9 uczniów z klasy VIII

Testy konkursowe w kategorii „Beniamin” i „Kadet” zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów.

Poprawne odpowiedzi do testów „Kangur Matematyczny 2019” zostaną opublikowane po 26 kwietnia 2019 r. na stronie www.kangur-mat.pl, a wyniki z konkursu będą dostępne po 16 maja 2019 r.


Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content