Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Imieniny biblioteki- witaminowy przekładaniec

Zrywamy banany, maliny i truskawki, siekamy, następnie mieszamy i polewamy sosem czekoladowym…. To przepis na muzyczną sałatkę owocową, którą rozpoczęliśmy zajęcia czytelnicze dla klas I „ Witaminowy przekładaniec” w ramach obchodów Imienin Biblioteki, w miesiącu Bibliotek Szkolnych. Nasze pierwszaki przygotowały w bibliotece „spiżarnię” pełną smakowitych przetworów owocowych, warzywnych, wykorzystując stemple ziemniaczane, cebulowe, marchewkowe i jabłkowe. Wykonały kompozycje z wcześniej przygotowanych przez siebie warzywnych wydzieranek. Zwinnie pokonały „ skoczne co nieco”, czyli sprawnościowy tor przeszkód. Na koniec dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały przyjęte do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę otrzymały imienne Legitymacje Czytelnika.

Dzieci opuszczały bibliotekę szeroko się uśmiechając, co pozwala wnioskować, że zajęcia były atrakcyjne i dostarczyły pozytywnych emocji.

Imieniny Biblioteki przygotowały Panie: Ewa Dziedzic, Anna Kogut, Eliza Mazurek, Anna Kowalska, Luiza Manikowska, Joanna Szachniewicz, Elżbieta Kufner, Małgorzata Żołędziewska

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content