Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Igor i szachy

Listopad obfitował w kilka ważnych turniejów. IX Świdnicki Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego odbył się 11.11.2019 r. i został po raz pierwszy przeprowadzony na hali sportowej naszej szkoły. Zgromadził on 190 zawodników z całej Polski. Igor Śliwowski, uczeń klasy IIIA, grał w grupie do 12 lat i zajął 4. miejsce w wyszczególnionej grupie do lat 10. Kolejnym turniejem, w którym Igor wziął udział, był turniej w Jaworzynie Śląskiej „Dla Niepodległej”, który odbył się16.11.1019. W tym turnieju chłopiec zajął bardzo wysokie 2 miejsce. Kolejny turniej odbył się we Wrocławiu 23.11.2019. Był to turniej z cyklu „Cztery pory roku” organizowany przez klub szachowy Wratislavia. W tym turnieju nasz uczeń również dobrze się zaprezentował zajmując 5 miejsce w kategorii do lat 9. Zaznaczyć trzeba, że podczas wakacji Igor też nie próżnował. Reprezentował świdnicki klub szachowy na mistrzostwach Polski w Rzeszowie. W szachach szybkich (30–31.08.2019 – 11 rund, tempo: 15 minut + 10 sekund na ruch) najlepiej ze wszystkich zawodników klubu spisał się właśnie Igor. Mając 153 nr startowy (na 177 startujących) zajął 54 miejsce, zdobywając 6,5 pkt. Tym wynikiem Igor wszedł na listę FIDE w szachach szybkich z rankingiem 1133. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content