Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia wypadł w tym roku 17 listopada. Jest to akcja edukacyjna, która ma zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Świętowaliśmy również w SP1. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Były krzyżówki matematyczne, labirynty liczbowe, układanki, gry planszowe, test na uważność „Ja mam, kto ma?”, gra Kaboom, puzzle, gra memory, mnożenie na kostkach i wiele , wiele innych. Uczniowie przygotowali również plakaty związane z tabliczką mnożenia i tworzyli hasła/ rymowanki zachęcające do nauki tabliczki mnożenia. Zaangażowanie na lekcji było ogromne, wszyscy w tym dniu z przyjemnością uczyli się TABLICZKI MNOŻENIA. Pojawiało się wiele głosów, że lekcja w tym dniu była zbyt krótka.

Agnieszka Ziomek

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content