Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Chcieć to móc, czyli jeżeli się czegoś bardzo pragnie, to zawsze znajdzie się sposób, by to osiągnąć.

W dniu 16.12.2022r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów klasy 5a.

Był to już trzeci kiermasz w tym roku szkolnym przygotowany przez uczniów tej klasy. Celem akcji było zebranie pieniędzy na psa, o wdzięcznym imieniu Vigo ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, którym dzieci opiekowały się od kilku lat w ramach wirtualnej adopcji.

Uczniowie samodzielnie, a także z pomocą rodziców przygotowali mnóstwo świątecznych  kartek, dekoracji choinkowych i innych pięknych ozdób, które budziły zachwyt zarówno uczniów naszej szkoły, jak i nauczycieli. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, również jeżeli chodzi o rozpropagowanie akcji w szkole. Uczniowie  uzyskali także ogromną pomoc od pani Beaty Franieczek – nauczycielki naszej szkoły, która po usłyszeniu historii naszej klasy o wirtualnej adopcji i zaangażowaniu dzieci w pozyskiwanie funduszy na rzecz bezdomnych zwierząt, przekazała na rzecz kiermaszu wiele pięknych, własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Od początku  września dzieci zebrały już kwotę  1500 zł ( uczniowie przekazali również na akcję swoją nagrodę w konkursie na Superklasę SP1 uzyskaną w poprzednim roku szkolnym).

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcje na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Dzieciaki jestem z Was dumna!

Katarzyna Kała – wychowawca klasy

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content