Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Zbiórka kasztanów i żołędzi

Sukcesem zakończyła się kolejna zbiórka kasztanów oraz żołędzi dla leśnych zwierząt. Dzięki mobilizacji i pracy uczniów udało się zebrać łącznie 1150 kg darów jesieni. Nasze zbiory zostały przekazane Nadleśnictwu Świdnica. Umieszczone w lesie, w odpowiednich miejscach, będą w sezonie zimowym przysmakiem m. in. dla dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc, a w sposób szczególny chłopcom z klasy VII s  i VIII b, p. Zbigniewowi, p. Eugeniuszowi i p. Mariuszowi za pomoc w załadunku kasztanów oraz p. Remigiuszowi Saczka – tacie naszej uczennicy, Alicji z kl. II a, za transport zbiorów. Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Dziękujemy!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content