Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Zasmakuj w bibliotece

,,Zasmakuj w bibliotece” to tegoroczne hasło organizowanego w dniach 8-16 maja Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma ona na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji, a także zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Na początek kilka słów o wartości czytania

Z okazji święta bibliotek przygotowaliśmy kilka propozycji dla naszych czytelników:

  1. Napisanie pracy literackie: Gdybym miał/miała czarodziejską różdżkę…
  2. Wykonanie zdjęcia: Pokaż co czytasz… gdy czytasz
  3. Wykonanie zakładki do książki (film instruktażowy prezentuje Pani Urszula Dziedzic) https://drive.google.com/open?id=1ICkDsshUi1QiPrtC_urdwpT4CVKz6zAt

Nasi czytelnicy z ulubioną książką

Praca literacka Piotra Ziarnowskiego z klasy 2a Gdybym miał czarodziejską różdżkę


Są na świecie takie miejsca, o których marzy każdy bibliotekarz, każda bibliotekarka i wszyscy książkoholicy. Marzą nie tylko o tym, aby zobaczyć te piękne miejsce, ale również poczuć ten zapach i dotknąć co najmniej kilku książek ze zbiorów. Przygotowaliśmy dla Was spacer po najpiękniejszych bibliotekach świata świata.

A to miniaturowe książeczki. Warto, to obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=y2L2nnrV14g

Na koniec jeszcze kilka zdjęć. Zapraszamy

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content