„Zalogowani” – konkurs wiedzy o ekonomii i przedsiębiorczości

We wrześniu 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Zalogowani” w ramach programu pn. „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Jego celem jest zwiększenie świadomości ekonomicznej i propagowanie przedsiębiorczości wśród uczniów, dostarczenie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających funkcjonowanie  w warunkach gospodarki rynkowej oraz promowanie i spopularyzowanie świdnickiego szkolnictwa zawodowego. Dodatkowo program ma za zadanie budowanie odpowiedzialności obywatelskiej, tożsamości z miastem i regionem, jak również poszerzanie wiedzy na temat funkcjonowania i zakresu zadań jednostek samorządu terytorialnego.

6 uczniów z klasy 8a:

• Adrian Bętkowski
  • Grzegorz Gałczyński
  • Jakub Lis
  • Gabriela Słomiany
  • Adam Rycak
  • Rafał Wiszniowski

Od września 2018 do czerwca 2019 roku będą zbierać punkty w konkursie i walczyć o cenne nagrody.

Za nimi już pierwsze zajęcia z doradztwa zawodowego, przed nimi jeszcze wiele atrakcji i działań:

• udział w kolejnych zajęciach z doradztwa zawodowego
  • uczestnictwo w warsztatach ekonomicznych
  • wizyty w świdnickich firmach
  • udział w drużynowej grze ekonomicznej
  •  „e-bonusowe” zadania
  • oraz prezentacja multimedialna „Mój pomysł na biznes w Świdnicy”.

Więcej informacji na stronach:

www.zalogowani.swidnica.pl

Uczestnikom życzymy powodzenia!