Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Zalogowani – warsztaty z doradztwa zawodowego

Dnia 25 listopada ósmoklasiści z naszej szkoły biorący udział w konkursie Zalogowani wzięli udział w pierwszych warsztatach z doradztwa zawodowego, które poprowadziła pani Marzena Rybka, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy. Uczniowie mieli okazję wysłuchać bajki o czterech królewiczach symbolizujących cztery typy temperamentów (🔴choleryka, 🟡sangwinika, 🟢flegmatyka i 🔵melancholika), których istnienie po raz pierwszy opisał prawie 2,5 tys. lat temu grecki filozof i lekarz Hipokrates. Zalogowani mogli się zastanowić, który sposób postępowania najlepiej ich charakteryzuje. Dowiedzieli się, jakie są mocne i słabe strony charakteru każdego z królewiczów, a następnie dopasowali każdy temperament do konkretnego zawodu lub stanowiska.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content