XVIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

,,Więc chodź, z nami na parkiet

Namaluję Ci swą wyobraźnię

Więc chodź i zobacz te barwy

Dobrze wiesz, nie ma granic fantazji”

XVIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania już za nami. Odbył się 25.04.2024 r.

w naszej szkolnej bibliotece.Tym razem przebiegał pod hasłem „W kręgu fantasy…”. Konkurs miał na celu rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania,  rozwijanie a także utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych. W konkursie brali udział uczniowie klas VI i VII  świdnickich szkół podstawowych, którzy prezentowali fragmenty między innymi takich książek jak: „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter”, „ Felix, Net i Nika”, „Zwiadowcy”i inne. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury ogłosiło wyniki:

I miejsce – Wojciech Chrzan SP8

II miejsce – Igor Śliwowski SP1

III miejsce – Sabina Majrzchak NKSP Caritas Diecezji Świdnickiej

Wyróżnienia:

1.Agata Drozdowicz – NKSP Caritas Diecezji Świdnickiej

2.Paweł Kozłowski – SP8

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji konkursu składamy Pani Ewie Urszuli Dziedzic i Pani Jolancie Lipińskiej.

Elżbieta Kufner, Małgorzata Żołędziewska