Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

XIV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

„ Piękna i Niepodległa”  to  hasło tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się w naszej szkolnej bibliotece 15 listopada . W ten sposób chcieliśmy uczcić niezwykłą, bo 100-letnią rocznicę odzyskania niepodległości. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas VI-VIII ze świdnickich szkół podstawowych , Mokrzeszowa i Mrowin. Zaprezentowane zostały fragmenty  takich książek jak: „ Jak powstał Mazurek Dąbrowskiego „  Jana Stanisława Kopczewskiego, „Listy do cudzoziemców” Sławomira Mrożka, „ Jagiełło pod prysznicem” Pawła Wakuły, czy „ Bohaterki powstańczej Warszawy” Barbary Wachowiak. Jury w składzie: Pani Bożena Kużma – wicedyrektor SOK, Pani Anna Pietrzak – pracownik Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży MBP w Świdnicy, Pan Mariusz Kozłowski  – animator kultury w ŚOK, wyłoniło trzech zwycięzców , przyznając im równorzędne I miejsce:

Martyna Słobodzian –SP2

Wiktoria Zięba – SP8

Olgierd Hodel – SP Mokrzeszów

oraz 4 wyróżnienia Zofia szumilas – SP105

Stanisław Dzięcielski SP4

Igor Ryglewski SP8

Mikołaj Dziedzic NKSP Caritas Diecezji Świdnickiej.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content