XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Pitagoras” 2018

Dnia 24 kwietnia 2018r. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Pitagoras”.

Organizatorem tegorocznej edycji była po raz kolejny nasza szkoła, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwały organizatorki konkursu panie: Anna Kaźmierska i Agnieszka Ziomek.

Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych. W tegorocznej edycji wzięło udział 13-stu uczestników z siedmiu świdnickich szkół. Finaliści konkursu zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, po dwóch z każdej placówki.

Finaliści musieli się zmierzyć z dziesięcioma zadaniami (7 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte) w ciągu 60 minut. Jak na etap finałowy przystało – zadania nie były proste.

Naszą szkołę reprezentowali Timoteo Lema i Maja Banaszak, oboje
z klasy VI c.

Laureatami XIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Pitagoras” 2018 zostali:

• I MIEJSCE: TIMOTEO LEMA – Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun Pani Anna Kaźmierska
  • II MIEJSCE: ANNA NIEKRASZ – Szkoła Podstawowa nr 8, opiekun Pani Wioletta Walczak
  • III MIEJSCE: MAREK BUJAK – Społeczna Szkoła Podstawowa, opiekun Pani Bożena Pepera