Wizyta Szkolnego Koła Wolontariatu w Pałacu w Morawie

W dniu 14 grudnia 2021 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem gościli w Pałacu w Morawie, siedzibie Fundacji św. Jadwigi. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz o polsko-niemieckich projektach realizowanych przez Fundację.
Jedną z atrakcji programu było pieczenie pierniczków i ciasteczek, zgodnie z polskimi i niemieckimi recepturami.
Praktykantka Flora z Drezna, której pobyt jest finansowany ze środków PNWM opowiedziała o niemieckich zwyczajach związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem.
Upiekliśmy, udekorowaliśmy i zapakowaliśmy pokaźną ilość ciasteczek, które zostały przekazane na aukcję charytatywną wspomagającą powstanie kliniki psychiatrii dziecięcej.
Wspólna praca  przyniosła wiele satysfakcji i radość, że swoimi działaniami możemy lepiej wspierać inicjatywy społeczne.
Serdecznie dziękujemy Fundacji za zaproszenie,  zaangażowanie i cudowną atmosferę w tym przedświątecznym czasie, pełnym magii i miłości.
Spotkanie został zorganizowane w ramach realizacji projektu „Latarnie PNWM”
#latarniePNWM#PNWM#DPJWLeuchttürme