Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Wielki sukces Szkolnego Koła Wolontariatu

Jak co roku 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wolontariatu. Uczennice z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „Możesz pomóc” wraz z panią dyrektor Renatą Begierską, panią wicedyrektor Edytą Natanek i opiekunką Agatą Czarnecką wzięły udział w corocznej Gali Wolontariatu w świdnickim teatrze. W trakcie Gali społecznikom, organizacjom pozarządowym oraz szkolnym klubom i kołom wolontariatu wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za ich działalność. Podczas uroczystości został także rozstrzygnięty konkurs na miejsce przyjazne wolontariatowi, do którego nasze Koło zostało zgłoszone we wrześniu 2018 przez swoją opiekunkę. Do końca gali nasze wolontariuszki nie przeczuwały, co je czeka. Nasz wolontariat przecież działa dopiero drugi rok i nie ma jeszcze doświadczenia. Jakaż była więc radość kiedy ogłoszono, że nagrodę główną i 2 tysiące złotych otrzymał klub ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy! Szczególnie docenione zostały dziewczynki, które uczestniczyły w czerwcu w akcji „Bujna czuprynka czyli oddaj włosy w naprawdę dobre ręce”. Ogromny „czek” został wręczony przez panią prezydent Beatę Moskal – Słaniewską na scenie teatru w towarzystwie naszych uczennic i innych laureatów. Nagroda zostanie przeznaczona na cele statutowe.

Agata Czarnecka

wykorzystano zdjęcia z portalu Świdnica24.pl

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content