Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Warsztaty i koncert w Świdnickim Ośrodku Kultury

1 grudnia, z okazji Światowego Dnia AIDS, w Świdnickim Ośrodku Kultury, wybrani uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych, które poprowadził dla szkolnej młodzieży Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Dolnośląskiego – Pan Krzysztof Witkowski. Celem zaplanowanych warsztatów było przestrzeżenie młodzieży przed zagrożeniami, jakie nieść mogą za sobą narkotyki, alkohol, brak sprecyzowanych planów, brak zainteresowań, jak również nagłe ,,wyzwolenie’’ z kilkunastomiesięcznych obostrzeń związanych z COVID -19. Poprzez realizację zajęć poza częścią teoretyczną autor zachęcał młodych ludzi do rozwoju własnych pasji, zwłaszcza tych, dostępnych na wyciągnięcie ręki np. śpiew, taniec, gra na instrumentach. Uczniowie uczestniczyli w koncercie, gdzie zaprezentowano utwory przedwcześnie zmarłych, znanych artystów, min. Amy Winehous, Jimmy Hendrix, Whitney Houston, Freddie Mercury.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content