Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

W poszukiwaniu świdnickich historii i tajemnic

W czwartek, 15.06.2023r, klasy trzecie wzięły udział w grze terenowej pod hasłem „W poszukiwaniu świdnickich historii i tajemnic”. Zapoczątkował ją list Miłosza odczytany w klasach. Następnie dzieci korzystając z mapy naszego osiedla musiały odnaleźć miejsca, w których czekały na nie zadania do wykonania: wyszukanie portretu Bolka I, ułożenie z puzzli herbu Świdnicy i na końcu – ułożenie hasła.

W każdym miejscu czekały na dzieci kolejne fragmenty legendy „ Szykuj swój los rozważnie”. Po
wykonaniu wszystkich zadań uczniowie spotkali się w holu szkoły, gdzie usłyszały ostatni fragment
baśni i zaprezentowały efekty swojej pracy. Ta atrakcyjna forma zabawy przypadła dzieciom do gustu.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content