Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Warsztaty z doradztwa zawodowego

Uczniowie naszej szkoły, biorący udział w konkursie Zalogowani, wzięli udział w dwóch ostatnich 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗮𝗰𝗵 𝘇 𝗱𝗼𝗿𝗮𝗱𝘇𝘁𝘄𝗮 𝘇𝗮𝘄𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼.

Spotkanie „Zakładanie działalności gospodarczej” poprowadziła z Zalogowanymi pani Karolina Paluch, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: czym jest jednoosobowa działalność gospodarcza i ile takich działalności powstaje codziennie w Polsce, kim jest przedsiębiorca, jak znaleźć pomysł na biznes oparty na własnych kompetencjach, jak napisać dobry biznesplan.

Spotkanie „Lokalny rynek pracy – zawody przyszłości” poprowadziła pani Agnieszka Dolińska, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: czym jest rynek pracy, jakie cechy charakteryzują pracownika idealnego, jakich pracowników będzie najbardziej brakowało w tym roku w powiecie świdnickim.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content