Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

VII maraton matematyczny

Dnia 23 maja 2018r. trzyosobowa drużyna SP 1 z klasy VII b w składzie: Theofani Kułak, Stanisław Madziara i Robert Kaźmierczak, zdobyła I miejsce  w VII Maratonie Matematycznym w kategorii szkół podstawowych.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy. W konkursie wzięli udział najzdolniejsi uczniowie, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe (klasy VI – VII) oraz klasy gimnazjalne. W rywalizacji uczestniczyło 27 uczniów w 9 drużynach, w tym 5 drużyn szkół podstawowych.

Siódma edycja „Maratonu Matematycznego” postawiła przed nimi wiele wyzwań. W pierwszej części maratonu uczestnicy rozwiązywali indywidualnie zestaw 10 zadań wielokrotnego wyboru, w drugiej, już drużynowo – rozwiązywali zestaw 6 zadań otwartych. W trzeciej – 45 minutowej części, zwanej „Pięć kopert”, uczniowie zmagali się z pięcioma zadaniami umieszczonymi w oddzielnych kopertach. Warunkiem koniecznym otrzymania kolejnej koperty z zadaniem było prawidłowe rozwiązanie zadania wcześniejszego. Zwieńczeniem maratonu był turniej „Jeden z Dziesięciu”, w którym drużynę reprezentował tylko jeden wybrany przedstawiciel zespołu.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach – szkół podstawowych
i gimnazjów.

Laureaci:

Kategoria szkół podstawowych:

  • I miejsce: S P1
  • II miejsce: SP 4
  • III miejsce: SP 105

Kategorie gimnazjów:

  • I miejsce: klasy gimnazjalne SP nr 4
  • II miejsce: klasy gimnazjalne SP nr 6
  • III miejsce: klasy gimnazjalne SP nr 105

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy i nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 6 oraz Urząd Miejski w Świdnicy.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content