Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Vb z wizytą w RST

W środę 10 maja br. klasa Vb udała się z wizyta do firmy RST. RST to firma tworząca oprogramowanie dla komputerów i urządzeń przenośnych.Uczniowie byli bardzo zainteresowanie tym w jaki sposób powstają programy oraz tym w jaki sposób pracują programiści. Pani Sylwia i pan Mateusz przygotowali dla uczniów grę polegającą na zaawansowanym wyszukiwaniu treści w Internecie. Klasa została podzielona na trzy grupy. Każda z grup miała do wykonania 12 punktowanych zadań. Zadania miały wiele stopni trudności. Wygrała drużyna Staszka. Wszyscy zostali obdarowani upominkami.

W czasie spotkania zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy programistów komputerowych. Pan Piotr Bar ciekawie opowiadał o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości firmy. Zachęcał wszystkich do nauki programowania.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, przekazaną wiedzę i anielską cierpliwość

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content