Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Uroczyste obchody ,,Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”

Dnia 4.12.2018roku na 4 lekcji klasy 0 – lll spotkały się w celu celebrowania wspólnej zabawy oraz zacieśnianiu więzów przyjaźni między wszystkimi uczniami z klas młodszych. Działania te miały podkreślić znaczenie przyjaźni i wspólnej zabawy ludzi zdrowych i niepełnosprawnych oraz przypomnieć nam wszystkim, że wzajemne zrozumienie, uśmiech, pomoc i współpraca są ważne dla każdego człowieka.Wspólne odśpiewanie piosenki ,,W przyjaźni tkwi siła,,, udział w ,, Mikołajkowym turnieju wiedzy na wesoło”, zabawa ruchowa ”Krasnoludek” oraz wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynek ze słodkimi cukierkami zapewniły wszystkim dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia. Dodatkowo uczniowie z wychowawcami w klasach w dniach od 3 do 7.12.2018r. uczestniczyli w zajęciach tematycznych, poznawali rodzaje niepełnosprawności , oglądali filmy edukacyjne, wykonywali plakat na temat: ,, Podam Ci pomocną dłoń – przyjacielem moim bądź”.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content