Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Udział w kampanii „Żonkilowe pola nadziei”

Dnia 12 października 2018 roku przedstawiciele naszej szkoły: Pani Dyrektor Renata Begierska oraz uczniowie z klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami: Teresą Pasiewicz, Małgorzatą Kaszyńską, Beatą Franieczek, Magdaleną Magierowską,sadzili cebulki żonkili na skwerze przy Placu Grunwaldzkim w Świdnicy.

Kwiaty, które mają wyrosnąć z posadzonych cebulek na wiosnę, oznaczają nadzieję i stanowią symboliczny akt solidarności z osobami umierającymi.

Honorowy patronat nad kampanią pełni Pani Prezydent Miasta – Beata Moskal –Słaniewska.

Celami akcji są: kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki hospicyjnej, edukacja społeczeństwa o roli drugiego człowieka w opiece nad osobami ciężko chorymi oraz zbieranie funduszy na Hospicjum w Świdnicy.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content