Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Uczymy się przez działanie

Kierując się mądrością Konfucjusza ” Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, uczniowie klasy I A, na zaproszenie Babci jednej z uczennic, Pani Joanny, udali się na zajęcia na działkę. Dzięki uprzejmości właścicielki pięknego ogrodu dzieci miały okazję wytyczać grządki, siać, podlewać, zbierać truskawki i rzodkiewki. Poznaliśmy wiele nazw roślin działkowych, obserwowaliśmy i porównywaliśmy ich wygląd. Mówiliśmy o warzywach i owocach oraz ich znaczeniu dla zdrowia człowieka. Kolejnym zadaniem była obserwacja przez lupę wybranej rośliny, a następnie jej narysowanie. Był również czas na relaks, zabawy i ucztę dla podniebienia – zjedliśmy zebrane truskawki, borówki oraz rzodkiewki, Pani Joanna poczęstowała nas również suszonymi jabłkami . Było zdrowo i pysznie! Na pożegnanie zostaliśmy obdarowani kwiatami rosnącymi na działce. Była to niezwykła lekcja. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, niezwykłą cierpliwość i złote serce!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content