Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Uczniowie uporządkowali cmentarz

W poniedziałek, 29 października uczniowie wraz z księdzem Krzysztofem oraz nauczycielką, panią Anną Kowalską udali się na cmentarz przy ul. Łukasińskiego w Świdnicy, aby uporządkować kilka grobów wyznaczonych przez administratora cmentarza. Chcieli oni poprzez ten uczynek miłosierdzia wobec nieznanych zmarłych wyrazić swoją troskę i pamięć. Pomimo wysiłku, wszyscy czuli wewnętrzny pokój, widząc uporządkowane groby. Uczniowie zapalili znicze i postawili kwiaty oraz odmówili modlitwę w intencji spoczywających tam osób. Na koniec wszyscy udali się na grób księdza kanonika Jerzego Skalskiego, pierwszego proboszcza parafii Ducha Świętego w Świdnicy, aby zapalić znicz i pomodlić się w intencji swojego byłego księdza proboszcza, dziękując za dobro, którym obdarzał parafię i szkołę.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content