Uczniowie naszej szkoły Piotrek i Wiktor na zawodach pływackich w Opolu

Kiedy zapewne o 5:00 rano w sobotę (29.09) wszyscy smacznie spali Piotrek Florczak (5a) i Wiktor Kowalik (6c) wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z KS Neptun Świdnica wyruszyli na zawody pływackie do Opola.

Po wejściu na basen duch współzawodnictwa zmobilizował siły uczestników zawodów. Emocji było jak zwykle co nie miara.

Wszyscy w drużynie osiągnęli „życiówki”, wiele osób wywalczyło krążki. Piotrek zdobył srebrny medal na 100m stylem klasycznym (żabka), złoty medal na 50m stylem klasycznym osiągając drugi czas w kraju oraz złoty medal na 200m też stylem klasycznym uzyskując pierwszy wynik w Polsce w kategorii wiekowej 11-latków!

Wśród pływaków wyniki zmieniają się dość dynamicznie i zapewne zostaną niedługo pobite ale na tę chwilę nasz uczeń ma swoje „5 minut”,
a jego radość z osiągniętego sukcesu jak zwykle nie trwała dłużej … Rywalizacja na zawodach była jak zawsze bardzo zacięta.

O 22:00 wszyscy szczęśliwie wrócili do domów, zasiedli przed ekranami telewizorów, aby ostatkiem sił kibicować naszym siatkarzom w drodze po złoto 🙂
W niedzielę natomiast… z przyjemnością sięgnęli po książki, żeby odrobić swoje lekcje 😉