Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Tydzień Nauk Ścisłych

W dniach 14-18.03.2022r w naszej szkole świętowały nauki ścisłe.

W poniedziałek 14 marca uczciliśmy Światowy Dzień Liczby ∏. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość rywalizowania w różnych konkursach i zadaniach. Maluchy rozwiązywały rebusy i kolorowały „Naszą Ludolfinę”. Na przerwach odbywały się poszukiwania liczby ∏, konkurs kto napisze więcej wyrazów rozpoczynających się cząstką pi-. Zwycięzcy udało się wypisać aż 39 słów w czasie 15 minut. Wybieraliśmy również najładniejszą ∏ – sankę wielkanocną. Na zajęciach matematycznych uczniowie klas starszych oglądali film edukacyjny o bohaterce dnia – liczbie ∏ oraz łamali mózgi na zagadkach i zadaniach.

Wszystkie przerwy spędziliśmy bardzo aktywnie. Nikt nie mógł nie zauważyć, że w szkole jest dzień świąteczny. Wiele ciekawostek o liczbie ∏ uczniowie poznali dzięki rozdawanym podczas przerw zakładkom. A czy wy wiecie, że w 2019 roku Emmie Haruka pracująca w Google obliczyła 31 415 926 535 897 miejsc po przecinku liczby Pi?

Jednak największą popularnością cieszył się kiermasz pi pie for pi day. Aż się chciało skosztować! Pomysłowość uczniów nie zna granic!

We wtorek 15 marca, na lekcjach chemii odbyły się zajęcia laboratoryjne, na których uczniowie wykonywali samodzielnie doświadczenia. W czasie zajęć na pokaz zostali zaproszeni uczniowie klas 4a i 5a. Z zaciekawieniem obserwowali swoich starszych kolegów, którzy wykonywali eksperymenty. Dla klas ósmych została przeprowadzona Olimpiada Chemiczna. Laureatem został Wojciech Będkowski z klasy 8a. Gratulujemy 🙂

Środa 16 marca była dniem fizyki. Klasy czwarte, piąte i szósta wyznaczyły swoich przedstawicieli do lekcji pt.: Mali badacze – przez zabawę do nauki. Celem zajęć było rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji z eksperymentów oraz obserwowanie praw fizyki. Uczniowie byli zachwyceni i z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonywali doświadczenia.

Klasy starsze mogły sprawdzić swoją wiedzę z fizyki wykonując zamieszczone na holu głównym zagadki fizyczne ukryte w rebusach i pod Qr- kodami.

Tydzień zakończyliśmy również matematycznym akcentem. Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na „Mistrza rachunków”.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content