Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

„ Tobie Książko, przyrzekamy…”

 W środę 03.03.2021r. w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Motywem przewodnim tej imprezy czytelniczej były „ Kocie historie”. Na początku dzieci wysłuchały i obejrzały bajkę pt. „ Agnieszka opowiada bajkę” Janiny Papuzińskiej, w wykonaniu Edyty Jungowskiej. Następnie udekorowane kocimi opaskami udały się do kącików zadań: zagadkowego, zakładkowego, wyklejankowego i sprawnościowego. Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem wykonały z gotowych elementów kocie zakładki do książki, wykleiły  różnymi materiałami plastycznymi kontury kotów, odgadywały zagadki i układały kocie puzzle. Zwinnie pokonywały  też tor przeszkód. Mogły obejrzeć wystawę książek o kotach również zatytułowaną „ Kocie historie”. Na koniec  dzieci złożyły ślubowanie, po którym otrzymały „ Legitymację czytelnika”. Spotkanie uczniów klas pierwszych było doskonałą okazją do promocji biblioteki szkolnej i zachęcenia  dzieci do czytania książek.

Organizatorkami tej imprezy czytelniczej były Panie: Urszula Dziedzic,  Anna Kowalska, Eliza Mazurek, Anna Zapadka, Elżbieta Kufner i Małgorzata Żołędziewska


Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content