Teatr Iluzji

W piątek 22.11.2019 roku naszą szkołę odwiedził ukraiński Teatr Iluzji Aleksandra Tkacza, autora książki „Tajemnice iluzji” oraz laureata wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki i Iluzji.

Iluzjonista zaprezentował społeczności uczniowskiej wiele spektakularnych trików ze świata „czarów i magii”. Zebrani mieli okazję obejrzenia, mi.in. unoszącego się w powietrzu stolika, zamiany kart na banknoty, wzięcia udziału w tzw. czytaniu w myślach czy rozwiązywaniu dokładnie „zawiązanego” węzła.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zostali zaproszeni przez artystę do aktywnego uczestniczenia w prezentowaniu kolejnych „sztuczek”.

Bardzo głośnym aplauzem nagrodzono artystę za wyczarowanie 100 złotowego banknotu oraz cukierków. Mistrzowi udało się również uwolnić z wnętrza zamkniętej na kłódkę i łańcuchy skrzyni, a zamiast niego ze skrzyni wyłoniła się jego asystentka.

Spektakl składał się z muzyki, iluzji, fantazji, żartu i humoru. Iluzjonista bardzo szybko zdobył sympatię uczniów, którzy śmiechem i brawami przyjmowali każdy pokaz.

Spektakl stał się okazją do pobudzenia ciekawości poznawczej uczniów, dał pogląd na sztukę iluzji, w której środki wyrazu artystycznego tworzone są w oparciu o umiejętności wywoływania zjawisk pozornie sprzecznych z prawami fizyki.