Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

„Szykuj swój los rozważnie”

„Szykuj swój los rozważnie” to tytuł jednej z baśni o Świdnicy, którą napisała pani Teresa Wagilewicz,  autorka również takich tomików wierszy jak: „ Dzban czystej wody”, „ Anioły nie śpią”, „Widok 21”, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Była  gościem specjalnym podczas  imprezy czytelniczej dla klas III pt. „ W poszukiwaniu świdnickich historii i tajemnic – „ Baśnie Świdnickie” Teresy Wagilewicz w dniu 17.05.2019. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja baśni świdnickich, dobra zabawa podczas gry osiedlowej, kształcenie umiejętności odczytywania mapy, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastyczno- technicznych uczniów, spotkanie z autorką „ Baśni Świdnickich” panią Teresą Wagilewicz, promocja i współpraca  biblioteki i świetlicy szkolnej, kontynuacja akcji czytelniczej „ Cała Polska czyta dzieciom”

Impreza miała charakter gry osiedlowej, podczas której do  kilku miejsc Zawiszowa  dzieci musiały dotrzeć  odczytując  fragmenty  map. Po przybyciu  na  miejsce,  uczestnicy słuchali kolejnych części baśni  i wykonywali  zadania według instrukcji  . Dzieci przygotowały  znak drużyny książęcej, rzucały papierowymi kulami do celu, zdobywając szarfę , zbudowały także zamek z kartonowych puzzli.  Efekty swych działań zaprezentowały w holu szkoły, gdzie wysłuchały ostatniego fragmentu baśni  czytanego  przez samą autorkę. Odkryty został  również „ skarb” , którym okazał się tytuł baśni. Z rąk  pani dyrektor  uczniowie otrzymali „ Certyfikat poszukiwacza i odkrywcy  historii i tajemnic Świdnicy”.

Dzieci z zaangażowaniem i zadowoleniem uczestniczyły w zabawie z baśnią. Mamy nadzieję, że zostało w nich zasiane ziarnko zainteresowania historią naszego miasta.

Elżbieta Kufner

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content