Świdnicka Gryfiada

„Świdnicka Gryfiada” została zorganizowana już po raz szósty i po raz szósty braliśmy w niej udział. W tym roku organizatorzy zaproponowali, aby parada i występy nawiązywały do nieznanych wydarzeń z życia Bolka II Świdnickiego.  Ideą wydarzenia jest prezentacja artystyczna dzieci i młodzieży na forum miasta. Tradycyjnie Gryfiadę rozpoczął korowód fantastycznych i historycznych postaci, za które przebrane były dzieci i młodzież ze świdnickich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Tam, małym królom, książętom, księżniczkom i rycerzom wręczono klucz do bram miasta.

Nasza grupa teatralna TPS przy dużej pomocy klasy 6c przygotowała przedstawienie nawiązujące do odbicia Kamiennej Góry przez rycerzy Bolka schowanych w …wozie z sianem. Dzięki temu podstępowi naszego władcę nazwano Śląskim Odyseuszem. Występ był barwny, dynamiczny i … bardzo rozśpiewany. Jury doceniło nas i otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.