Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt przypada 4 października, ale uczniowie i nauczyciele klas młodszych ten dzień obchodzili 2 października. Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt oraz uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. My z tej okazji postanowiliśmy przynieść do szkoły swoje zwierzęce maskotki, niektórzy z nas mieli zwierzątka na bluzkach i bluzach. Tego dnia dużo mówiliśmy o zwierzętach, nie tylko tych domowych, ale i tych żyjących dziko. Zastanawialiśmy się, jak my możemy im pomóc. Postanowiliśmy, że weźmiemy udział w dwóch akcjach: ZBIÓRCE ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW DLA LEŚNYCH ZWIERZĄT oraz ZBIÓRCE KARMY I AKCESORIÓW DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA. Obie akcje potrwają do 15 października. Zachęcamy wszystkich do pomocy naszym Braciom Mniejszym.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content