Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Światowy Dzień Uśmiechu

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

Nasi uczniowie włączyli się w obchody tego święta. Wychowawcy ze swoimi podopiecznymi wykonali piękne („uśmiechnięte”) prace, które zdobiły drzwi ich klas. Odbył się również konkurs na najbardziej uśmiechniętą klasę pt. „Selfi z uśmiechem”. Za powyższe działania przyznano punkty, które wliczone zostały do konkursu ,,Klasa na medal”.

Życzymy uśmiechu, każdego dnia, nie tylko z okazji Dnia Uśmiechu.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami 😉

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content