Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Świątecznie po an(g)ielsku

The Christmas Fun KAHOOT! i Christmas Karaoke Competition.

            We wtorek 19.12.2023 roku o godzinie 9.00 trzyosobowe reprezentacje klas czwartych
i piątych przystąpiły do pierwszej części rywalizacji. Konkurs Kahoot! przygotowała i przeprowadzi pani Agata Czarnecka. Kahoot składał się z serii 15 pytań na temat tradycji świątecznych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych. Widzowie dopingowali swoich zawodników trzymając kciuki, a jednocześnie mogli poszerzyć swoje wiadomości na temat brytyjskich tradycji świątecznych. Dowiedzieli się między innymi, że dzieci w Wielkiej Brytanii mogą otworzyć swoje prezenty dopiero w pierwszy dzień świąt, że Father Christmas wchodzi do domów przez komin i zajada pyszne ciasteczka z bakaliami popijając sherry, w przeciwieństwie do amerykańskiego Santa Claus’a wolącego mleko i herbatniki.

            Po zaciętej i pełnej wrzawy i śmiechu walce wyłonieni zostali zwycięzcy świątecznego Kahoota! W kategorii klas 4-5 pierwsze miejsce zajęła Jagoda Pelska z 5c, drugie Kacper Jasiak z 5a, a trzecie Dorian Drawski z klasy 5b. 

            W drugiej części zabawy odbył konkurs Christmas Karaoke, który przygotowała
i poprowadziła pani Paulina Ogrodowczyk. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 4-5. Jury konkursowe oceniało dykcję podczas śpiewania, prawidłowe użycie języka angielskiego i walory artystyczne. Konkurs nie był łatwy dla uczestników, bo trzeba było śpiewać po angielsku, ale był też trudny dla jury, ponieważ uczestnicy wykonali swoje utwory na wysokim poziomie. I tak pierwsze miejsce zdobyła Julia Janowska z klasy 5b

            O godzinie 11.00 rozpoczął się Kahoot! Dla klas 6-8. Był trudniejszy, ponieważ wszystkie polecenia, zdania do wyboru i teksty były po angielsku. Wymagany był też większy zasób wiedzy. Ale i tutaj wszyscy, zarówno uczestnicy jak i widzowie, dobrze się bawili. W tej części świątecznej rozgrywki zwyciężył Piotr Ziarnowski z 6a, drugie miejsce przypadło Milenie Janos, a trzecie Zosi Dzięgielowskiej, obie z 6c.

            Konkurs Karaoke rozpoczął się występem uczennic z klas szóstych, które już na początku zawodów wysoko postawiły poprzeczkę. Publiczność zachwycona była wykonanymi interpretacjami świątecznych piosenek, wśród których najczęściej zaśpiewana została piosenka „Snowman”. Jury, któremu przewodniczył pan wicedyrektor Wojciech Poznański, miało poważne trudności z wyborem i decyzją, kto był najlepszy. Poziom był bardzo wysoki i miło było dowiedzieć się, że mamy tyle talentów muzycznych w szkole. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Amelia Podlaszek z klasy 7a

            Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe z rąk pani dyrektor Renaty Begierskiej. Wszystkim uczestnikom wręczono drobne gadżety ufundowane przez Wydawnictwo Oxford i panią Agatę Czarnecką. Każdy zawodnik otrzymał także dyplomik uczestnictwa na pamiątkę rywalizacji. Na końcu imprezy pani dyrektor wręczyła przedstawicielom klas słodkie krówki dla pozostałych uczniów. Było bardzo słodko. Dziękujemy.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content