Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Świąteczne Wsparcie dla Julki Płazy

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zakończyła się druga pieniężna zbiórka charytatywna na rzecz naszej uczennicy z klasy „0” Julii Płazy. Tym razem na konto Fundacji „Iskierka” wpłaciliśmy 3393 złote. Pieniądze udało się zebrać dzięki hojności wielu ludzi, którzy wsparli nasze szkolne inicjatywy. Jedną z nich było zorganizowanie przez klasę 3b kiermaszu zabawek pt. Pluszak dla Julki. Sprzedaż ruszyła 6 grudnia pod czujnym okiem pani Teresa Pasiewicz i zakończyła się 20 grudnia niesamowitą kwotą 1543 złotych. Kolejną inicjatywą był świąteczno-noworoczny kiermasz ozdób z filcu i kartek okolicznościowych przygotowany przez Szkolne Koło Wolontariatu i Kółko Rękodzielnicze przy wsparciu ich opiekuna pani Agaty Czarneckiej. Kiermasz przyniósł dochód 1092.5 złotych. Listopadowe babeczkowe szaleństwo trwało także w grudniu powiększając kwotę naszej zbiórki. Akcja „Babeczki dla Juleczki” zakończyła się kwotą 164,40 złotych, a sprzedaż  muffinek mieszkańcom Bagieńca przez uczennice z klasy 2 c przyniosło 593,10 złotych. Razem 3393 złote. Wszystkim, którzy udzielili pomocy w organizacji zbiórek i tym, którzy wsparli je finansowo serdecznie dziękujemy.

Agata Czarnecka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content