Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Świat lemurów w Łącznej

8 października 2021 roku, w piękny jesienny piątek, klasy 5A i 6A, pod opieką p. Joli Lipińskiej, Katarzyny Rębilas, Katarzyny Kupryciuk i Magdaleny Szczepańskiej, odwiedziły ogród zoologiczny w Łącznej. Jest to drugie takie miejsce na Dolnym Śląsku od grudnia 2012 roku. Znajduje się tam ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata, np. tygrysy, kangury, surykatki, antylopy, wilki polarne, ostronosy, gibony białorękie, gerezy abisyńskie, rysie europejskie, żurawie, jeżozwierze, ary i wiele więcej. Największą atrakcją były LEMURY, które skradły serce nie tylko uczniom, ale również opiekunom. W Łącznej jest jedyny w Polsce ŚWIAT LEMURÓW, gdzie znajdują się lemury katta (znany wszystkim Król Julian), wari, białogłowe oraz czarne. Uczestnicy wycieczki mogli poznać lemury osobiście, poznać ich zwyczaje, nakarmić, pogłaskać. Uczniowie przenieśli się na Madagaskar, tzw. CZERWONĄ WYSPĘ lemurów, które są zagrożone wyginięciem i potrzebują naszej ochrony. Odwiedzając Świat Lemurów klasy 5A i 6A wsparły ich ochronę w naturalnym środowisku, poznały zagrożone gatunki lemurów i przeżyły niezapomnianą przygodę.

Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content