Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Sukcesy recytatorek z III A

19 stycznia 2021 roku odbyła się VII edycja Konkursu Recytatorskiego dla najmłodszych miłośników poezji. Konkurs organizował świdnicki MDK, nagrody ufundował zaś UM Świdnica. Ogółem wystąpiło 30 uczestników w kategoriach: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Bożena Kuźma, p. Joanna Chojnowska, p. Leszek Matus. Nagrodę główną – Grand Prix – zdobyła uczennica klasy III A Martyna Średnicka. Martynka w konkursie zaprezentowała wiersz Doroty Gellner „Szły raz myszy…”. W tym samym konkursie recytatorskim nagrodę zdobyła Pola Żak, również uczennica klasy III A. Pola zaprezentowała wiersz Lecha Pijanowskiego „Kolorowa krowa”.

Martynka, oprócz nagrody w konkursie recytatorskim, w ostatnim czasie zdobyła jeszcze dwie nagrody – jedną w „Świątecznym Przeglądzie Piosenki i Wiersza”, a drugą w „Konkursie na Bombkę Bożonarodzeniową”.

Podziwiamy zdolności młodych artystek, serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content