Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Sukcesy naszych uczniów w Wesołej Kokoszce

We wtorek, 30 października, w Szkole Podstawowej w Marcinowicach, odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas II-III „Wesoła kokoszka”. Konkurs ma na celu popularyzowanie poezji i prozy twórców pięknego słowa dla dzieci. Naszymi reprezentantami byli Ida Wójtowicz i Igor Śliwowski z klasy 2a, a ich opiekunami pani Anna Mackiewicz i Jolanta Lipińska. Nad przebiegiem eliminacji do konkursu w naszej szkole czuwała pani Magdalena Magierowska. Ida Wójtowicz jako jedyna uczestniczka zaprezentowała fragment prozy – „Plastusiowy pamiętnik”- Marii Kownackiej i zdobyła jedną z czterech równorzędnych nagród. Igor Śliwowski pięknie wyrecytował wiersz – „Ballada o kogucie”- Wandy Chotomskiej. Należy podkreślić, że nasi młodzi artyści mieli dość sporą konkurencję, bo w konkursie brało udział 22 uczniów z 11 szkół ze Świdnicy i powiatu świdnickiego.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content