Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Sukces naszych uczniów w Finale Wojewódzkim 48 Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK w Boguszowie Gorcach

Miło nam poinformować o sukcesach uczniów SP1: Jana Wojewodzica (klasa 5c), Piotra Ziarnowskiego (klasa 4a) oraz Krzysztofa Ziarnowskiego (klasa 2c) w rozegranym w dniach 7-8.05.2022 roku Finale Wojewódzkim 48 Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK w Boguszowie Gorcach.

Drużyna Janka i Piotrka zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych i tym samym zakwalifikowała się do Finału Centralnego 48 OMTTK PTTK. Drużyna wykazała się bardzo dobrą wiedzą i umiejętnościami przez co bardzo wyraźnie zwyciężyła. Piotr ex aequo razem ze swoją koleżanką z drużyny Agatą najlepiej rozwiązali bardzo wymagający test wiedzy zdobywając 77 punktów na 100 możliwych.

Drużyna Krzysia zajęła czwarte miejsce w kategorii szkół podstawowych. Krzyś był najmłodszym uczestnikiem tegorocznego Finału Wojewódzkiego.

W kategorii szkół podstawowych łącznie wystartowało osiem drużyn. Turniej polegał na rozwiązaniu szeregu testów z wiedzy z zakresu krajoznawczego, turystycznego, pierwszej pomocy oraz zasad ruchu drogowego. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się w praktyce umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (konkurencja samarytanki), pokonać rowerowy tor przeszkód, wykazać się znajomością flory i fauny, tropów i śladów zwierząt, znajomością skał i minerałów oraz znajomością atrakcji turystycznych dolnego śląska. Do generalnej punktacji liczyły się również odznaki i uprawnienia PTTK zdobyte przez uczestników w trakcie ich turystycznych wędrówek i edukacji oraz konkurencja terenowa marsze na orientację.

Wszyscy chłopcy wystąpili w turnieju z ramienia Koła Turystycznego PTTK „TOTUTOTAM” MDK Świdnica i reprezentowali Świdnicę, odział PTTK Świdnica, MDK Świdnica, SP1 i całą społeczność lokalną w tym prestiżowym i wieloletnim turnieju organizowanym przez PTTK.

Finał Centralny 48 OMTTK PTTK jest organizowany przez PTTK Świdnica i odbędzie się w dniach 17-18.06.2022 roku w Świdnicy w hali sportowej OSIR przy Szkole Podstawowej nr 1.

Serdecznie gratulujemy chłopcom. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów 🙂

N2032

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content