Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Sukces Marty Lurki z I A

Uczennica klasy I A, Marta Lurka,  od czterech lat chodzi na zajęcia do pracowni muzycznej pani Agnieszki Banach – dz. II MDK. Tydzień temu dziewczynka brała udział w VII Dolnośląskim Konkursie Pieśni Artystycznej dla solistów amatorów. Organizatorem Konkursu była Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Marta zaśpiewała pieśń “Pióreczko” Witolda Lutosławskiego oraz  “Pierwszą Kadrową” i zdobyła II miejsce! W grupie wiekowej, w której występowała,  (6-9 lat ) było 12 wykonawców, a łącznie brało udział prawie 30-stu .  Gratulujemy Marcie i jej opiekunce z MDK, Pani Agnieszce Banach!

Więcej o Marcie i samym konkursie można przeczytać na stronie internetowej MDK Świdnica. https://mdk.swidnica.pl/marta-lurka-laureatem-vii-dolnoslaskiego-konkursu-piesni-artystycznej-we-wroclawiu/

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content