Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Spotkanie online klasy 4a z Wydawnictwem Dwie Siostry

W dniu 09.02. 2021 r. klasa 4a miała przyjemność wzięcia udziału w niezwykle ciekawym spotkaniu z Wydawnictwem Dwie Siostry. Spotkanie odbyło się oczywiście online na platformie ZOOM.  Mieliśmy możliwość spotkania z Panią Katarzyną, która opowiedziała nam o tym, jak powstaje książka i kto pracuje nad tym, żebyśmy potem mogli książkę kupić i przeczytać. Pani Katarzyna zaprezentowała  nam kilka ciekawych książek, między innymi tytuły:

W trakcie spotkania  mogliśmy wysłuchać fragmentów książki „Wyjaśnij to Lotko!”, które czytał nasz gość, zmieniając w trakcie czytania swój wygląd tzn. przebierając się za jedną z postaci książki. O czym jest ta książka?

Książka „Wyjaśnij to Lotko!” to dowcipna powieść kryminalna o niepokornej uczennicy na tropie szkolnej intrygi.
„Nad głowami Lotki i Wandy zadzwonił dzwonek. Dziewczynki
ześlizgnęły się z parapetu (SIADANIE NA PARAPETACH SUROWO ZABRONIONE) i były gotowe rozejść się do swoich klas, kiedy za zakrętem szkolnego korytarza rozległ się stukot kopyt i zza rogu wyszedł osioł. Całkiem spory i zupełnie prawdziwy. Z uszami. Zwierzę przystanęło na chwilę,
po czym dostrzegło jabłka w rękach dziewczynek i żwawym kłusem ruszyło w ich stronę.
Lotka i Wanda rzuciły się do ucieczki. Biegły korytarzem, słysząc za sobą tętent kopyt ślizgających się na drewnianej posadzce.
Czy to?
Naprawdę?
Osioł?!
Wyrzuć ogryzek! Przytomnie zawołała Lotka.
Lotka ma jedenaści lat, chodzi do piątej klasy i lubi ubierać się na czarno. Wtedy łatwiej jej wtapiać się w tło i udawać cień. Na przykład na lekcji, gdy zaczyna się odpytywanie, a ona chce spokojnie poczytać pod ławką powieść o przygodach inspektora Mrocka, który rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy seria dziwnych wypadków wywraca życie szkoły do góry nogami, to właśnie Lotka staje się główną podejrzaną. Czy uda jej się przeprowadzić śledztwo na miarę Mrocka i wykryć prawdziwego sprawcę?”

Czy po przeczytaniu  fragmentu  książki zainteresowaliście się postacią Lotki i jej przygodami? Jeżeli tak, to zachęcamy Was do jej przeczytania.

  Pani Katarzyna odpowiedziała na kilka naszych  pytań, dotyczących pracy wydawnictwa. Dowiedzieliśmy się między innymi o tym, od ilu lat działa wydawnictwo, skąd wzięła się jego nazwa  i ile nowych tytułów książek ukazuje się co roku. Jeżeli chcecie znać odpowiedzi na te pytania, zachęcamy Was serdecznie do skorzystania z propozycji lekcji online z Wydawnictwem Dwie Siostry.  Poniżej zamieszczamy linki do ciekawych stron wydawnictwa, znajdziecie tam dużo ciekawych informacji o książkach i  fajne pomysły na spędzanie wolnego czasu. 

 Uczniowie klasy 4a

Strona internetowa wydawnictwa, https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

baza kolorowanek i kart aktywnościowych do wydrukowania,   https://bit.ly/wdomuz2Siostrami

ciekawe pomysły na kreatywne zabawy, https://bit.ly/WakacyjnaAkademiaONLINE

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content