Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Spotkanie na szlaku

W sobotę, 13 października spotkaliśmy się na szlaku wiodącym na szczyt Wielkiej Sowy. Trasa na szczyt góry położonej na wysokości 1014 m n.p.m., wiodła przez schroniska Orzeł i Sowa. Pierwszy kilometr prowadził dość stromym podejściem do schroniska Orzeł, gdzie można było wypić gorącą czekoladę (serdecznie polecamy).
Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w dalszą drogę do kolejnego schroniska. W Sowie, bo tak się ono nazywa, był taki tłum, że dość szybko ruszyliśmy w dalszą drogę.
Samo wejście nie sprawiło nam większych problemów. Bez wysiłku zdobyliśmy wierzchołek góry. Już po drodze zaczęliśmy też zbierać drewno na ognisko. Wiedzieliśmy, że na samym wierzchołku wszystkie suche gałęzie już dawno wyzbierano, a w planie mieliśmy przecież ognisko i pieczenie kiełbasy. Nasze ognisko było w pełni ekologiczne, bo do jego rozpalenia użyliśmy krzesiwa!
Mieliśmy też małą okazję do świętowania, dzień wcześniej Eliza- jedna z uczestniczek naszej wyprawy- obchodziła urodziny. Jubilatka poczęstowała nas słodyczami, a my złożyliśmy jej życzenia urodzinowe.
Po upieczeniu i zjedzeniu kiełbasek wspólnie z rodzicami śpiewaliśmy piosenki z przygotowanych wcześniej śpiewników.
Ognisko i wspólne śpiewanie bardzo nam się podobało. Miłe był również to, że byli z nami nasi rodzice i mogliśmy razem z nimi spędzać czas. Był to nasz pierwszy w tym roku szkolnym wspólny wyjazd, ale na pewno nie ostatni. Dobrymi duchami imprezy byli nasi rodzice, a także wychowawca Pan Krzysztof Marszałek i Pani Katarzyna Moś.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content