Śpiewająca 5b

Śpiewać po angielsku nie każdy może i potrafi. Nie jest to łatwe. Jednak klasa 5b to zespół uczniów, wśród których znaleźliśmy kilka młodych talentów muzycznych zdecydowanych podjąć to wyzwanie. Wykorzystaliśmy tę sytuację i zgłosiliśmy naszych piątoklasistów do I edycji Miedzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Just Sing” organizowanego przez Szkolę Podstawową nr 4 w Świdnicy. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: zespół muzyczny i soliści. Naszymi solistkami zostały Julia Janowska z piosenką „Snap” Rosy Linn i Aleksandra Chmielewska z przebojem Toma Odell’a „Another Love”. Zespółem muzycznym było śpiewające trio, Zosia Kowalczuk, Nadia Rawska i Dorian Rawski z piosenką „Diamonds” Rhianny.

Dzieciaki przygotowywały się do konkursu przez wiele godzin korzystając z konsultacji muzycznych u pana Adama Miszkuro i językowych u pani Agaty Czarneckiej. Po wielu próbach, godzinach wspólnego śpiewania i świetnej zabawy, wszyscy byli gotowi do występu. Mimo, że zjadała ich trema, w dniu 16 kwietnia 2024 roku, „wielka piątka” udała się wraz z panią Elżbietą Kufner do SP nr 4, gdzie odbywał się konkurs. Konkurencja była ogromna, 11 solistów i 6 zespołów, wiele wspaniałych wykonań i stres. Ogromna trema. Wśród naszych uczestników najlepiej wypadła Julia Janowska zdobywając wyróżnienie wśród solistów. Gratulujemy Julii i pozostałym wykonawcom. Brawo za determinację i dziękujemy za emocje.

Agata Czarnecka

Kliknij by obejrzeć film