Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Spelling Competition (Etap Szkolny) czyli Literowanie po angielsku

Nadszedł czas, kiedy nasze anglistki zrealizowały marzenie o konkursie pięknego literowania. Plany sięgały jeszcze 2019 roku, ale niestety szyki pokrzyżował Covid 19 i jego następstwa. W tym półroczu, panie Agata Czarnecka i Dorota Łopatowska przygotowały I edycję konkursu pięknego literowania czyli Spelling Copmpetition na poziomie szkolnym i między-szkolnym, do udziału w którym, zaprosiły inne szkoły z naszego miasta. 28.05.2024 roku odbyły się zawody na etapie szkolnym na dwóch poziomach: KIDS dla klas 4-5 i TEENS dla klas 6-7. Konkurs przeprowadzony został przez panie Agatę Czarnecką i Paulinę Ogrodowczyk. Wszyscy dobrze się bawili i było wesoło, ale wcale nie było łatwo. Walka o trzy pierwsze miejsca była długa
i zacięta. Etap szkolny zawodów potraktowany został jako eliminacje do etapu międzyszkolnego.

Laureatami konkursu szkolnego zostali:

KIDS :

  1. Dorian Rawski z 5b
  2. Natalia Czochara z 5a
  3. Krzysztof Ziarnowski z 4c

TEENS:

  1. Dawid Marszałek z 6b
  2. Anna Klimek z 6b
  3. Anna Skurska z 7a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze i dyplomy udziału.

Wymienione osoby będą reprezentować naszą szkołę w edycji międzyszkolnej. Ponieważ Ania Klimek będzie nieobecna, zastąpi ją Laura Hamernik-Bąk z 6b. I edycja Międzyszkolnego Konkursu Spelling Competition odbędzie się 5.06.2024 o godz. 9 w SP 1w Świdnicy.

            Na czerwcowym apelu talentów Dawid Marszałek otrzyma tytuł Spelling Champion 2024 w SP 1 i przechodnią nagrodę. Pozostali Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

                                                                                                                      Agata Czarnecka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content