Śliwowski Igor (5a) królem, Gałuszka Karolina (4c) królową szachów Szkoły Podstawowej nr 1

25.10.2021 w Szkole Podstawowej nr1 odbyły się „I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi”. W zawodach wzięło udział łącznie prawie 40 uczniów.

Najlepiej spisali się Śliwowski Igor (5a) i Gałuszka Karolina (4c) bezapelacyjnie wygrywając swoje turnieje, pokonując wszystkich rywali, uzyskując 7pkt.  z 7 partii. W kategoriach z podziałem na klasy 1-4 i 5-8 najlepsze miejsca uzyskali:

Klasy 1-4 dziewczęta:

• 1 m-ce Gałuszka Karolina (4c)
  • 2 m-ce Klima Julia (4a)
  • 3m-ce Chrobak Julia (3b)

Klasy 1-4 chłopcy

• 1m-ce Omański Oskar (3c)
  • 2m-ce Miedziński Fryderyk (3c)
  • 3m-ce Gałuszka Michał (1b)

Klasy 5-8 dziewczęta

• 1m-ce Jakubowska Julia (7d)
  • 2m-ce Ligierko Wiktoria (8e)
  • 3m-ce Gałuszka Maria Anna (8c)

Klasy 5-8 chłopcy

• 1m-ce Śliwowski Igor (5a)
  • 2m-ce Szulikowski Szymon (5a)
  • 3m-ce Kasprzak Bartosz (5b)

Dziękujemy Pani Dyrektor Kamili Lendzie za pomoc i współpracę przy organizacji Mistrzostw. Pani Lucynie Żak na czele Rady Rodziców za ufundowanie nagród książkowych. Państwu Chmielarczyk za współfinansowanie nagród rzeczowych dla  najlepszej zawodniczki.

Zawody zostały zorganizowane i sędziowane przez MIKAMA ACADEMY, która również ufundowała nagrody dla najlepszych zawodników w szkole. Zawody sędziował Kamil Gałuszka oraz Małgorzata Chiciak-Gałuszka.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na drugiej edycji mistrzostw.