Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Różańcowy konkurs rysunkowy

W sobotę, 2 czerwca 2018 roku podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę została zainaugurowana nowenna przed jubileuszem 200-lecia założenia Żywego Różańca  przez sługę Bożą Paulinę Jaricot. W obecnych czasach wielkiej laicyzacji, odrzucenia Boga, zagrożenia pokoju na świecie musimy z nowym zapałem w sercu przyjąć orędzie Matki Bożej z Fatimy i wziąć z ufnością różaniec do rąk, aby „uczynić go modlitwą wszystkich” ludzi na całym świecie.

ZASADY KONKURSU

  1. Organizacja i przebieg konkursu.

Konkurs rysunkowy organizowany jest przez naszą szkołę przy współpracy z parafią Ducha Świętego w Świdnicy. Konkurs ma charakter szkolny i jest przeznaczony dla uczniów klas „0” – 8.

  • Zakres tematyczny prac konkursowych.

Prace plastyczne wykonujemy na kartkach A4 dowolną techniką. Tematyką pracy powinny być motywy związane z Matką Bożą, modlitwą różańcową lub osobą Pauliny Jaricot. Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) oddajemy do swoich katechetów, pań w świetlicy lub osobiście do księdza Krzysztofa do 26 października.

  • Sposób rozstrzygnięcia konkursu.

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy w środę o godz. 10:15 do głównego holu naszej szkoły na rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Konkurs rozstrzygnięty będzie w trzech kategoriach – klasy „0” – 3, klasy 4 – 6, oraz klasy 7-8. Trzy najlepsze prace w każdej kategorii będą nagrodzone.

Zachęcamy uczniów do zapisywania się u księdza Krzysztofa, oraz katechetów do Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci, których jest wiele na całym świecie i pragniemy utworzyć je również w naszej szkole. Celem, jaki postawiono PKRD, jest wypełnianie wezwania do modlitwy różańcowej, jakie Matka Boża skierowała do trójki pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka, objawiając się im w Fatimie. To wezwanie Maryi członkowie PKRD zaczęli realizować zobowiązując się do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca, w wyznaczonych intencjach, oraz w intencji naszej szkoły.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content