Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Razem na święta

W ramach przygotowań świątecznych i ministerialnej akcji Razem na Święta Szkolne Koło  Wolontariatu przygotowało kilka wydarzeń.

            Już na początku grudnia odbył się kiermasz świąteczno-noworoczny, na którym można było zakupić filcowe ozdoby, kartki świąteczne, stroiki i zabawki przygotowane przez uczniów biorących udział w zajęciach kółka rękodzielniczego i członków wolontariatu szkolnego oraz panie Agatę Czarnecką i Beatę Franieczek.

            Kolejnym wydarzeniem była akcja składania życzeń poprzez Pocztę bożonarodzeniowo – świąteczną zakończoną  rozdaniem świątecznych życzeń na szkolnych wigiliach. Klasy 6e, 6b, 5c i7a to zespoły, które przygotowały najwięcej życzeń dla swoich kolegów i koleżanek. Była to już trzecia edycja tej zabawy.

            W połowie grudnia pani Dorota Łopatowska wraz z wolontariuszami przygotowała i przekazała paczki żywnościowe starszym mieszkańcom naszego osiedla.  Żywność i środki czystości przynosili uczniowie naszej szkoły już od listopada.  Równocześnie zbierana była karma dla zwierząt ze schroniska.

            19 grudnia pani pielęgniarka włączyła się w nasze działania i przekazała śliczne świąteczne kartki dla wszystkich chorych przebywających w świdnickim hospicjum im. Świętego Ojca Pio.

Również w tym dniu grupa uczniów ze szkolnego wolontariatu wraz z opiekunką Agnieszką Karmowską wybrała się z niecodzienną wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Tęcza” w Świdnicy. Chłopcy wręczyli podopiecznym ŚdS-u ręcznie wykonane podarki świąteczne (tu serdeczne podziękowania dla opiekuna szkolnego koła wolontariatu p. Agaty Czarneckiej i dzieci z kółka rękodzielniczego), a w zamian otrzymali gorące powitanie, szerokie uśmiechy i słodki poczęstunek:) Specjalnie dla gości z SP1 niepełnosprawni bywalcy Domu wykonali piękne przedstawienie jasełkowe. Dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania!

            Pani Małgorzata Baranowska, także jedna z opiekunek wolontariatu, wraz z uczniami z kółka przyrodniczego przygotowała i przekazała kartki świąteczne z życzeniami dla chorych z Miejskiego Szpitala „Latawiec”.

                                                                    Agata Czarnecka i Agnieszka Karmowska

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content